Pano İmalat Ve Montajı

PLC Otomasyon Panosu Nedir ?

• Otomasyon, bir işin insan ile makine arasında paylaşılmasıdır.
• Toplam işin paylaşım yüzdesi otomasyonun düzeyini belirler. İnsan gücünün yoğun olduğu otomasyon sitemleri yarı otomasyon, makinenin yoğun olduğu sitemler de tam otomasyon olarak adlandırılırlar.
• Sanayi devriminin başlangıcının aksine yakın geçmişimizde üretmek tek başına yeterli olmaktan uzaklaştı. Tüm dünyanın açık bir pazar haline geldiği rekabetçi koşullarda üretimi; hızlı, standart, güvenli, nihayet verimli kılmak, bir zorunluluk haline geldi. Endüstride bu zorunluluğun karşılığı şüphesiz ki otomasyondur. PLC Otomasyon PLC İngilizce kelimelerinin baş harflerinin “ Programmable Logic Controller ” alınarak kısaltılması ile oluşur. Programlanabilir lojik kontrol üniteleri, ikili ve üst denetimsel (supervisory) kontrolü sağlayan, mikroişlemci tabanlı elektronik ünitelerdir. PLC’ ler otomasyonun vazgeçilmez yapı taşlarıdır.
• Otomasyon, en geniş tanımıyla teknik proseslerin gerçekleştirilmesinde, insanın bizzat üretim yapma görevini, otomatik üretim ve bunu kontrol etme, izleme görevine dönüştüren bir kavram değişimidir. Burada kontrol sözcüğü, teknik bir kavram olarak, kumanda ve ayar gibi kavramları kapsamakta, böyle bir işlem, içinde bilgisayar da ihtiva eden endüstriyel otomasyon cihaz ve sistemleri kullanarak otomatik çalışmayı genellikle üretim koordine etme ve yönlendirme anlamında kullanılmaktadır. Teknik prosesler, en genel şekilde enerji üretiminden başlayarak, tüm temel diğer endüstrilerdeki üretimler ve endüstrilerde kullanılan makinelerin ve proseslerin çalışma şekilleridir.

Pano imalat uygulama alanlarımız

 

-Güç çıkışı kontrol paneli: motor başlatma kontrolü, tam gerilim yolverici veya yumuşak yolverici, transformatörlü kontrol paneli veya VFD kontrol paneli (değişken frekanslı sürücüler).

-Motor Kontrol Merkezi (MCC)

-Farklı uygulamalar için kontrol panelleri: elektrik motoru kontrolü, ısıtma, soğutma, aydınlatma, pompalama, vb.

-Kazan, toz toplayıcı, havalandırma veya sulama sistemi için kontrol paneli.

-Konumlandırma ve hareket kontrolü için

servomotor kontrol paneli -Röle lojik kontrol paneli

-Programlanabilir mantık kontrolörü veya PLC kontrol paneli

-Haberleşme veya uzaktan algılama kontrol paneli

-Güvenlik ve güvenlik uygulama kontrol paneli

-Elektropnömatik uygulama kontrol paneli

-Kumanda Panoları

-Otomasyon Panoları

-Sistem İzleme ve Kontrol Panoları

-Pres Otomasyon Panoları

TOP
tr_TRTurkish