Makine Endüstri Proses Otomasyonu

Makine Otomasyonu nedir?

TDK'da belirtilen tarife göre: "Herhangi bir enerjiyi başka bir enerjiye dönüştürmek, belirli bir güç kullanarak bir işi yapmak veya bir etki yaratmak için bir dizi dişli, dişli ve çeşitli dişli parçaları."

Bu açıdan bakıldığında, günümüzde endüstriyel alanda kullanılan makineler genellikle bir eylemi gerçekleştirmek için mekanik, elektrik ve yazılım parametrelerinin bir kombinasyonundan oluşur.

Makine otomasyonu, makinenin uygulamasına göre bir PLC veya kontrolör yardımıyla programcının belirlediği komut ve koşullara göre otomatik olarak çalışan mekanik bir sistemdir.

Makine otomasyonu ile insan gücüne olan bağımlılık azaltılabilir, yalın veya insansız üretim sağlanabilir.

Endüstri 4.0'ın devam etmesini sağlayan klasik ve akıllı işletim teknolojileri, makine otomasyonu için tamamen yeni olanaklar sunar. Makine otomasyonu gereksinimleri sektörden sektöre değişir. Endüstride dikkate alınması gereken birçok farklı uygulama için özel gereksinimler ve süreçler vardır.

Bilgi birikimimizle sizi en başından itibaren destekliyoruz: otomasyon konseptinizin planlanmasından uygun sürücü ve otomasyon teknolojisi ve yazılımının seçilmesi ve devreye alınmasına kadar - ve daha fazlası.

İlk aşamada makinelerinizin işlevselliği var. Bu nedenle tüm süreçler ele alınır.

Tüm giriş ve çıkış arayüzleri, makinenin tüm işlevsel parçaları, olası sistem arayüzleri, uygulamanın özellikleri ve çok daha fazlası ve makinenin seyri tam olarak dikkate alınmalıdır.

Bu şekilde, makinelerinize en uygun otomasyon konsepti için mümkün olan en iyi çözümü bulmanıza yardımcı oluyoruz. Makine otomasyonu alanında çözüm ortağınız olarak tüm bilgi ve tecrübemizi sizlere sunuyoruz.

TOP
tr_TRTurkish