Robot Proses Kurulumu

Robotik endüstriyel otomasyon, üretimin çehresini değiştiriyor. Dünyanın dört bir yanındaki üreticiler, daha verimli, güvenli hale gelmek ve nihayetinde gelirleri artırmak için bir tür otomasyon uyguluyor. Bazı avantajlar açık olsa da, düşündüğünüzden daha fazlası olabilir. Hepsini bir araya getirin ve neden bu kadar çok endüstrinin endüstriyel robotlara yatırım yaptığını görebilirsiniz.

Robotların Endüstriyel Otomasyonda Avantajları:

Kalite Kontrol - hiç kimse bir ürünü satın almayı sevmez, sadece kalitesizliği hayal kırıklığına uğratır. Robotlar, daha kaliteli üretim için harika bir çözümdür. Kalite, müşterilerden güven oluşturur ve değerli bir şeye katkıda bulunduğunuzu bilmekten gurur duyar.

Tekrarlanabilirlik - Tutarlı olmak ve aynı kalitede son ürünü alacağınızı bilmek, verimlilik için çok önemlidir. Bir robot, aynı görevi, tamamen aynı şekilde, defalarca gerçekleştirebilir. Daha az hata, daha az zaman kaybı demektir.

Atık Azaltma - Tutarlı tekrarlanabilirlik, üreticilerin genel atıkları azaltmasına olanak tanır. Daha az hata sadece zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda ürünü üretmek için gereken malzeme miktarını da azaltır. Birkaç örnek: robotlar kaynak için daha az tel kullanabilir, daha az boya kullanabilir ve kenara daha yakın kesim yapabilir.

Daha Hızlı Döngü Süreleri - Maalesef insanların kendi sınırları var. Robotların üretim döngüsü hızlarını büyük ölçüde iyileştirdiği bilinmektedir. Ne kadar çok üretebilirseniz, o kadar yüksek talebi karşılayabilir ve sonuçta daha fazla para kazanabilirsiniz.

Geliştirilmiş İşyeri Güvenliği - Bir insan vücudu üzerinde korkunç yan etkilere sahip olabilecek çok sayıda tehlikeli çalışma ortamı vardır. İşçileri çok fazla ağırlık kaldırmaktan, duman ve gaza maruz kalmaktan, lazerler veya bıçaklarla yakın etkileşimden ayırmak, yaralanma olasılığını büyük ölçüde azaltabilir.

İşgücü Maliyetlerinin Azaltılması - İşgücü pahalı olabilir, özellikle tıbbi faydaları, ücretli izinleri, yaralanma tazminat süresini vb. Hesaba katarsanız ... Robotlar belirli işlerin yerini alabilir, ancak bu dünyayı ele geçirecekleri anlamına gelmez . Bu sadece odak noktamızı ayarlamamız gerektiği anlamına gelir. Robotların kendi güvenliğimiz ve verimliliğimiz için orada olduğunu anlamak, çalışanları zor ve sıkıcı işlerden daha tatmin edici rollere almamızı sağlar.

Azaltılmış Zemin Alanı -  Ekstra malzemeler, aletler ve makinelerle atölyede yayılmaya başlamak kolaydır. Robotlar, her şeyi daha küçük, sınırlı bir alana optimize ederek gerekli çalışma alanının ayak izini azaltmaya yardımcı olabilir.

İş Sistemleri ile Entegrasyon - Günümüzde, birden çok veri platformu arasındaki iletişim hızla büyüyor ve verimliliği artırıyor. Uygun teknoloji kurulduğunda bir darboğazın ne zaman çok daha hızlı olduğunu görebilirsiniz. Robotlar ve makineler, iş liderlerine genel tablo hakkında daha iyi bir görüş sağlamak için birbirleriyle konuşuyor ve süreçlerini nasıl iyileştirecekleri konusunda daha akıllı kararlar almalarına yardımcı oluyor.

Tüm bu avantajlar, şirketlerin küresel bir ekonomide rekabetçi kalmalarına yardımcı olur. Bir robot satın almanın bütçenizin veya bilgi alanınızın dışında olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, başlangıç ​​maliyetlerini düşürmek ve zaman kaybetmeden çalışmaya başlamanızı sağlamak için çeşitli seçenekler ve destek mevcuttur. Çeşitli küçük ve büyük üretim tesisleriyle çalışma deneyimi olan doğru entegratörle çalışmak, işletmenizin başarısına büyük ölçüde yardımcı olabilir.

 

 

Uygulamalar:

 • Montaj & Transfer
 • Paletleme & Paketleme
 • Kamera & Vision
 • Waterjet Otomasyonu
 • Punta Kaynağı
 • Gazaltı (Ark) Kaynağı
 • Polisaj & Taşlama & Zımparalama
 • Lazer Kesim & Plasma Kesim
 • Boyama ve Spreyleme
 • Abkant Pres Besleme
 • 2D / 3D Parça İşleme
 • Alevleme ve Plasma
 • Mastikleme & Yapıştırma
TOP
tr_TRTurkish